Atrakcje Turystyczne Sianożęt i okolicy

Co warto wiedzieć wypoczywając w Sianożętach

Main menu: Home | O nas | Okolica | Photo | Filmy

Sianożęty noclegi

Sianożęty gm. Ustronie Morskie - Atrakcje Turystyczne

Wypoczywając w naszych uroczych Sianożętach warto wiedzieć co jeszcze można robić oprócz słodkiego leniuchowania.

Terminy Rezerwacje - tel. 601 427 256

sianożęty pokoje Noclegi Sianożęty Kwiatowa

Tasmania - róg ulic Kwiatowej i Wrzosowej

sianożęty plażą

trasa rowerowa Ustronie Morskie Kołobrzeg

Najstarszy w Polsce Dąb

lotnisko Sianożęty

Kołobrzeg atrakcje

Zieleniewo Wioska Indiańska

ogrody hortulus w dobrzycy.jpg

Leniuchowanie czy aktywny wypoczynek?

1. Szeroka Plaża - Nic nie robić, nie mieć zmartwień. Chłodne piwko w cieniu pić. Leżeć w piasku, liczyć chmury, gołym i wesołym być...tak tak leniuchować ile się da. Szeroka plaża w Sianożętach świetnie nadaje się do realizacji tego zamierzenia:) Leżak, koc, lektura, chłodna żona i gorące piwo (chyba na odwrót:). Tak po to są wakacje, aby nabrać sił i odpocząć od pracy. Morze daje ochłodę, a od słońca ładujemy baterie potrzebne przez resztę roku. Tak więc słodkie lenistwo ma swój urok:)

2. Trasa Rowerowa z Kołobrzegu do Ustronie Morskiego - to opcja dla ceniących aktywny wypoczynek. Trasa jest bardzo ciekawa i ciągnie się wzdłóż plaży. Roślinność na wydmach jest odmienna od tej jaką możemy spotkać w innych miejscach. Co do rowerów to można je przywieść z sobą lub wypożyczyć na godziny w wypożyczalniach. Tutaj ciekawą opcją jest rower rodzinny np. 4-osobowy i już atrakcja dla całej rodziny gotowa.


3. Najstarsze w Polsce Dęby - rosną w Lesie Kołobrzeskim za przystankiem PKP w Bagiczu. Słynny dąb "Bartek" (wiek 670lat) jest najbardziej znanym polskim dębem ale nie jest najstarszym. To miano należy się "Bolesławowi" którego wiek naukowcy szacują na ponad 800 lat. Geolokalizacja dębu na mapach google 54.180972,15.695306. Można się tam wybrać na rowerze lub pieszo (ok. 5km od Sianożęt w stronę Kołobrzegu). Troszkę dalej znajdziemy też drugi sędziwy dąb szypułkowy o imieniu "Warcisław" szacowany na 640lat.


4. Poradzieckie Lotnisko z Bagicza do Sianożęt to pozostałość po wycofujących się wojskach "sojuszniczych" dawnego układu. Teraz służy jedynie celom turystycznym. W sezonie letnim można przelecieć się turystycznymi samolotami i podziwiać panoramę z lotu ptaka. Warto też zobaczyć hangary, czyli budynki które onegdaj służyły jako pomieszczenia dla samolotów i innych maszyn. Zobacz film5. Uzdrowisko Kołobrzeg będąc w Sianożętach warto też zwiedzić Kołobrzeg. Jest tam kilka atrakcji wartych uwagi: Latarnia Morska, Molo, Bazylika Konkatedralna, Ratusz, Muzeum Oręża Polskiego, Baszta Prochowa, Akademia Rycerska. Polecam też najlepsze pączki na ciepło serwowane z bitą śmietaną i jagodami w punkcie przy plaży na wschód od kołobrzeskiej latarni mniam mniam6. Wioska indiańska & mini zoo w Zieleniewie. Jest to kapitalna propozycja dla rodziców z dziećmi na spędzenie dnia. Przejażdzka na wielbłądzie, strzelanie z łuku, karuzela, pokazy umiejętności kaskaderskich na koniach czy przedstawienia dla dzieci to wszystko można zobaczyć w Zieleniewie. Od Sianożęt jest to jakieś 12km - jedziemy do Kołobrzegu a później kierunek na Trzebiatów. Mini zoo to dodatkowa atrakcja - zapraszamy do obejrzenia filmu bo kilka zdjęć powie więcej niż tysiąc słów:)

7. Ogrody Hortulus w Dobrzycy to gratka dla wszystkich posiadaczy ogrodów oraz tych którzy takie ogrody pragną założyć. Zgromadzono tam wiele ozdobnych roślin, krzewów i drzew. Hortulus zachwyca swoim pięknem i daje pomysły na aranżacje zieleni wokół własnego domu. W Hortulusie można też oczywiście zakupić rośliny do własnego ogródka:) Dojazd do Hortulusa od Sianożęt jest prosty - trzeba kierować się drogą nr 11 na Koszalin i skręcić następnie w prawo na Dobrzycę. Odległość od Sianożęt to ok. 16km